امام خمینی (ره) : تفرقه از شیطان است و وحدت كلمه و اتحاد از رحمان است.

 همبستگي شيعه و سني در ايران مي تواند الگوي همه كشورهاي اسلامي قرار گيرد

 

 

 

 

دكتر " منوچهر متكي " معاون بین الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با انتقاد از سياست هاي آمريكا و رژيم صهيونيستي در حمايت از گروه هاي تروريستي و تكفيري از جمله داعش ؛ گفت : دشمنان اسلام با حربه مذهب عليه مذهب ؛ آتش فتنه را در كشورهاي اسلامي افروختند.

 

 

به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)؛ وي روز چهارشنبه با اشاره به تاثيرات شگرف انقلاب اسلامي در سراسر جهان و بيداري اسلامي در اروپا و دنياي غرب گفت : فتنه افروزي دشمنان در شرايطي صورت گرفت كه با تولد دوباره اسلام ؛‌گروه گروه از جوانان در اروپا به اسلام گرايش پيدا كرده بودند.

 

دكتر متكي در همايش "‌نقش تكفير و تفرقه در تضعيف قدرت جهان اسلام " كه از سوي بعثه مقام معظم رهبري در مكه مكرمه برگزار شد ؛ با بيان اين مطلب كه داعش و گروههاي تكفيري با هدف ايجاد درگيري و خشونت در بين مسلمانان طراحي شده است ؛ گفت : داعش خطرناك ترين طراحي است كه در طول نيم قرن اخير عليه جهان اسلام و انقلاب اسلامي شكل گرفته است .

 

وزير اسبق امور خارجه ايران گفت :‌ ترديدي نيست كه داعش يك سناريوي اسرائيلي ؛ طراحي آمريكايي و با دلارهاي نفتي در منطقه ما شكل گرفت و جوانان عاشق اسلام را با انحراف به سمت ديگري كشاندند و معلوم نيست با شكست نظامي داعش ؛ اين جوانان در كدام مسلخ ديگر بكار گرفته خواهند شد .

 

دكتر متكي اضافه كرد : دشمنان با ابزار داعش ؛ چهره اي خشن و خشونت بار از اسلام رحماني به جهانيان نشان داده اند و اگر رژيم غاصب و اشغالگر صهيونيستي ميلياردها دلار هزينه مي كرد ؛ چنين تصوير وارونه اي از اسلام را نمي توانست به جهانيان نشان دهد.

 

وي با اشاره به ضرورت وحدت و همبستگي امت اسلامي گفت : شيعه و سني هميشه زندگي مسالمت آميزي در كنار هم داشته اند و هدف داعش ايجاد دشمني و كينه بين پيروان مذاهب اسلامي است.

 

وزير اسبق امور خارجه ايران بااشاره به تاكيدات امام راحل و مقام معظم رهبري مبني بر ضرورت همبستگي و وحدت ميان شيعه و سني تاكيد كرد : نسخه شفا بخش بيماري مزمن تفرقه ؛ وحدت و همبستگي است.

 

متكي، جمهوري اسلامي ايران را پرچمدار وحدت در جهان اسلام دانست و گفت : همبستگي و دلبستگي شيعه و سني در ايران مي تواند الگوي همه كشورهاي اسلامي قرار گيرد.

 

وي در بخش ديگري از سخنانش به نقش مهم و تاثيرگذار امام خميني (ره) به عنوان بنيانگذار انقلاب اسلامي و تاثيرات شگرف نهضت امام راحل در منطقه و جهان اشاره كرد و گفت : امام خميني (ره) اسلام را احيا كرد و به مسلمانان عزت و شرف داد.

 

وي گفت كه اكنون نيز محور اصلي انديشه و فكر مقام معظم رهبري به عنوان جانشين برحق امام؛ تقريب مذاهب اسلامي است و همه شيعيان و اهل تسنن بايد براي تقويت پايه هاي وحدت و همبستگي تلاش كنند.