پیام تسلیت رئیس سازمان انرژی اتمی در پی درگذشت آیت الله تسخیری

علی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در پیامی رحلت آیت الله محمد علی تسخیری را تسلیت گفت.

به گزارش حوزه سیاست و اقتصاد خبرگزاری تقریب، متن پیام علی اکبر صالحی به شرح زیر است:

«انا لله و انا الیه راجعون»
«اذا مات العالم الفقیه، ثُلم فی الاسلام ثُلمة لا یسدها شیء»

با نهایت تألم و تأسف، خبر رحلت اندوهبار عالم ربانی و فقیه صمدانی، حضرت آیت الله محمد علی تسخیری را دریافت نمودم. اگرچه آن عالم فرزانه در سطح رسانه ها و افکار عمومی جامعه اسلامی با عناوینی همچون عضویت در مجلس خبرگان رهبری و مشاورت رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در امور جهان اسلام شناخته می شد، اما یاد و نام آن روحانی وارسته با موضوع راهبردی وحدت امت اسلامی و فعالیت های مجمع تقریب مذاهب اسلامی پیوندی ناگسستنی یافته است.

بدون تردید خاطره اقدامات روشنگرانه ایشان در مقام یکی از شاگردان و رهپویان مکتب فکری حضرت امام خمینی (ره)، امام موسی صدر و شهید والامقام آیت الله سید محمد باقر صدر برای همیشه در حافظه جمعی دوستداران و دلبستگان عزت و عظمت امت اسلامی ثبت و ضبط خواهد شد و دیگر فضلا و اندیشمندان روشن اندیش در حوزه های علمیه و دانشگاه های کشورمان، راه آن روحانی مجاهد و دلسوز جوامع اسلامی را ادامه خواهند داد.

اینجانب ضمن عرض تسلیت به محضر مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)، آیات عظام و شخصیت های فرهیخته حوزوی و دانشگاهی و ابراز همدردی عمیق با خاندان جلیل القدر تسخیری و بازماندگان ایشان، از درگاه ایزد منان برای آن فقید خلد آشیان، علو درجات و همنشینی با اولیاء دین و ابرار و نیکان مسألت می نمایم.

«و سلام و درود بر او باد، روزی که زاده شد، روزی که دیده از جهان فرو بست و آن روز که برانگیخته خواهد شد.»

علی اکبر صالحی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 4 = 1