پیام دبیرکل مجمع تقریب در پی درگذشت پروفسور جلال الدین رحمت

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید شهریاری دبیرکل مجمع تقریب در پی درگذشت پروفسور جلال الدین رحمت رییس فقید سازمان ایجابی اندونزی و عضو شورای عالی مجمع تقریب پیام تسلیت صادر کرد.
به گزارش حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، متن این پیام به شرح زیر است:

إنا للّه و إنا إلیه راجعون
خبر رحلت عالم فرزانه و اندیشمند عرصه ی تقریب، مرحوم پروفسور جلال الدین رحمت رییس فقید سازمان ایجابی اندونزی موجب تأسف و تألم خاطر شد.
آن مجاهد نستوه، عمر پربار خود را در جهت اعتلای کلمه توحید و ترویج اسلام ناب محمدی(ص) و معارف اهل بیت عصمت و طهارت(ع) صرف کرد و در این مسیر هرگز از پای ننشست.
پرفسور رحمت، از منادیان وحدت و تقریب مذاهب اسلامی در منطقه شرق آسیا، به ویژه کشور اندونزی بود و با قلم و گفتار خود، خدمات و برکات بی شماری در زمینه های دینی، فرهنگی از خویش به یادگار گذاشت.
سیره و سلوک فردی و اجتماعی و آثار فراوان مکتوب آن شخصیت بی نظیر، نشان از عمق بینش و ژرف نگری ایشان نسبت به موضوعات و مسائل جهان اسلام دارد و می تواند سرمشق و الگوی جوانان و رهروان این مکتب متعالی باشد.
اینجانب، این ضایعه جبران ناپذیر را به علمای اعلام، فرزند برومند ایشان استاد مفتاح و مردم شریف و مسلمان کشور اندونزی تسلیت عرض می کنم و از درگاه حضرت احدیت برای آن فقید سعید، علو درجات و معیت با رسول الله(ص) و اهل بیت طاهرین(ص) و برای همه بازماندگان مکرم صبر و عافیت مسألت می نمایم.

حميد شهرياری
دبيركل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

انتهای پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 5 =