امام خمینی (ره) : تفرقه از شیطان است و وحدت كلمه و اتحاد از رحمان است.

 برگزاری نشست گفتمانی انقلاب اسلامی ایران و وحدت جهان اسلام

 

 

 

 

 

نشست گفتمانی « انقلاب اسلامی ایران و وحدت جهان اسلام » با حضور هیاتی از فعالان فرهنگی اقتصادی کشمیر هند و با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین کاکو جویباری برگزار شد.

 

در این نشست که به همت مرکز گفتگوی مذاهب اسلامی برگزار شد حجت الاسلام والمسلمین کاکو جویباری اظهار داشت: تجربه ایران در ایام دهه مبارک فجر شناسایی قدرت وحدت و انسجام داخلی بود. مردم ایران توانستند با وحدت کلمه در برابر حمایتهای تمام قد استکبار جهانی بر شاه پیروز شوند.

وی در ادامه افزود: ایران در دفاع هشت ساله در برابر تجاوز عراق، با اتحاد و همدلی همه قومیت ها و مذاهب پیروز و سربلند شد و پوزه تمام قدرتهای جهانی حامی عراق را بخاک مالید.

وی با اشاره به وضعیت جغرافیای امروز جهان اسلام گفت: امروز امت اسلامی با چالشهای مختلفی در عرصه های امنیتی و فرهنگی و اقتصادی دست و پنچه نرم می کند و راه برون رفت از این چالشها چیزی جز اتحاد کلمه نیست.

این کارشناس تقریبی افزود: امت اسلامی لازم است در برابر تمدن ۵۰۰ ساله شیطانی جدید با تمام توان بایستد. اگر بخشی از امت در برابر تمدن شیطانی برای رسیدن به تمدن اسلامی قیام کند، قطعا نمی تواند در زمان لازم به دستاورد مهم و عظیم تمدن اسلامی دست یابد.

وی تصریح کرد: اگر امروز در برابر ظلمی که به یک کودک مسلمان فلسطینی یا یمنی میشود در حد توان خود قیام نکنیم؛ چگونه می توانیم در روز حشر در برابر رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم و امام علی علیه السلام که وحدت و انسجام امت اسلامی را یکی از مهمترین اهداف خود می دانستند پاسخگو باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین کاکو جویباری در پایان تاکید کرد: ما باید در هر حدی که می توانیم فریاد وحدت را بگوش جهانیان برسانیم و ذره ای در این راه کوتاهی نکنیم.